Wynajem busów - nowa moda

wynajem busów warszawa

Wybierając się w podróż kliku bądź kilkunastoosobową grupą stajemy przed dylematem wyboru środka transportu. Wybierać się "na trzy samochody" lub płacić za bilety autokarowe dla każdego z uczestników osobno raczej nie ma sensu. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym (a także praktycznym) wydaje się być wynajem busa. Wypożyczenie tego środka transportu z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a wypożyczalnie wyrastają jak grzyby po deszczu.

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem

Planując wycieczkę czy np. wyjazd na koncert w wieloosobowym gronie nie musimy być skazani na "sztywny" harmonogram biur podróży, związany z wycieczką autokarową. Nie każdy lubi "bieganie" z punktu A do punktu B i to w pośpiechu, ponieważ punktualnie na godzinę "X" trzeba być w punkcie C. Nie każdy też jest miłośnikiem publicznej komunikacji i związanych z nią niedogodności. Wynajem busa pozwala przede wszystkim na dość luźne planowanie wyprawy. Często bywa tak, że w pewnych miejscach chcemy zostać dłużej, w innych krócej, jeszcze inne przychodzą nam spontanicznie do głowy podczas podróży. Mając do dyspozycji wygodny, duży samochód dla całej grupy, to my decydujemy gdzie pojechać, co zobaczyć i kiedy wrócić. My wyznaczamy miejsca na postój i optymalną trasę bez obawy przed konsekwencjami ze strony organizatora. Harmonogram trasy możemy sami ustalać biorąc pod uwagę pogodę, lokalizację czy nastrój. Auto-planowanie jest ogromnym atutem, biorąc pod uwagę wyjazdy z małymi dziećmi. Komfort podróży, jaki w tym wypadku daje nam bus, jest szczególnie istotny. Podróżując busem nie jesteśmy więc skazani na miejscowy rozkład jazdy, ponieważ mamy nasz własny środek transportu pod ręką, dostępny praktycznie o każdej porze.

Busem taniej

Nie ulega wątpliwości, że wyjeżdżając w gronie rodziny lub przyjaciół podróż busem to najbardziej ekonomiczna opcja transportu (wyłączając spacer lub rower, oczywiście). Cenę wynajęcia pojazdu dzielimy przecież na wszystkie osoby, które uczestniczą w naszych wojażach. Im więcej nas, tym mniej (zapłacimy). Odpadają nam koszty związane z dotarciem do punktu "startowego" oraz wynajmu samochodu z wypożyczalni w punkcie docelowym, gdybyśmy jechali autokarem. Podobnie rzecz ma się z opłatami za komunikację publiczną dla wszystkich osób (jeśli z wypożyczalni nie korzystamy). Nie wszędzie bowiem da się dotrzeć pieszo, więc na jakąś formę transportu musimy być w takim wypadku przygotowani. Koszt paliwa jest wówczas dużo niższy od cen biletów na tramwaje czy autobusy lokalne.

Wynajem busów to idealne rozwiązanie dla wyjazdów grupowych na wycieczkę, koncert, mecz czy np. na wesele (w tym wypadku można przecież wynająć samochód z kierowcą). Wybór oferowanego przez wypożyczalnie wyposażenia (jak np.: indywidualna klimatyzacja, nawigacja, DVD, internet) jest bardzo duży. Możemy także odpowiednio dobrać pojazd pod względem gabarytów czy ilości spalanego paliwa. Biorąc pod uwagę najpopularniejsze kryterium, jakim jest stosunek ceny do jakości, to wynajem busa jest wyborem bezkonkurencyjnym.