Do niedawana mało kto o nich słyszał obecnie zyskują na rozgłosie poprzez swoje terapeutyczne zdolności. Mowa o Alpakach zwierzętach potocznie nazywanych dużymi owieczkami. Alpaki mylone często z lamą , pochodzą z Ameryki Południowej a dokładnie z Boliwi i Chile. Żyją w stadach i są roślinożerne, więc warto mieć przy sobie marchewki które są ich szczególnym przysmakiem. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularna jest Alpakoterapia ponieważ przebywanie wśród tych zwierząt, powoduje rozładowanie napięcia i stresu . Terapia szczególnie polecana jest osobom ze stwierdzonym ADHD , nerwicą lękową, autyzmem czy zespołem Downa.

more info

Folwark Bródno to miejsce  w prawobrzeżnej części Warszawy, co dodatkowo sprawia je niezwykłym gdyż w otoczeniu metropolii odnajdziecie spokój i harmonie. Na terenie Folwarku spotkać można zwierzęta głównie udomowione i gospodarskie. Największą część stanowią Kury i Kaczki których gatunków jest cała masa. Z nieco większych zwierząt , poznacie króliki hodowlane. Nie zabraknie także przedstawicieli tych największych ssaków znanych w gospodarstwach czyli Krów, kóz czy owiec.

more info

Chcielibyśmy przedstawić Państwu ofertę zaprzyjaźnionej szkoły nauki pływania która oprócz pływania oferuje szeroki wachlarz usług. Działalność prowadzona jest przez cały rok szkolny od początku września do końca czerwca.W zajęciach łączone są ćwiczenia z różnymi formami zabaw. Podnosi to atrakcyjność zajęć dużą dawkę emocji oraz uśmiech na twarzach dzieci. W pracy z dorosłymi uczestnikami zajęć najbardziej cenią sobie bezpośredni kontakt. Mogą pochwalić się  10-letnim doświadczeniem :)

more info

Czy wiecie że pierwsze filmy mają już przeszło 120 lat, a ich autorami są Francuscy bracia Lumière? To właśnie oni wynaleźli kinomatograf czyli aparat do realizacji i ekranowej projekcji ruchomych obrazów. W 1895r wyświetlono na ekranie pierwszy niemy film, a plotka głosi że widzowie siedzący najbliżej ekranu uciekli w popłochu na widok pędzocej w ich stronę lokomotywy. Na film dźwiękowy trzeba było zaczekać przeszło 30 lat, a pionierami w tej dziedzinie zostali Amerykanie.

 

more info

Pieniądze wszyscy je znają , wiedzą do czego służą i jaką mają wartość . Oficjalna definicja pieniądza to prawnie określony środek płatniczy, służący do zapłaty za towar lub usługę. Jedni mają ich więcej drugim zaś go nieustannie brakuje. Lecz czy zastanawialiście się jaka jest jego historia? Kto go wynalazł i jaka jest najstarsza waluta?

Na te i wiele innych pytań szukajcie odpowiedzi w Centrum Pieniądza im Sławomira S.Skrzypka w Warszawie.

 

more info

„Słodkiego , Miłego Życia „- cytując tekst piosenki Marka Dutkiewicza, tego z pewnością życzyłby sobie każdy, lecz czy każdy wie jak wygląda proces wytwarzania słodkości, w tym przypadku czekolady? Jesteśmy przekonani że nie.

 

more info