Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

autokary warszawa

Skansen w Sierpcu to kompleks mieszczący się około 170 km od centrum Warszawy. W skład wchodzi Hotel , Ratusz , oraz muzeum. Powstały w 1975 roku początkowo pełnił funkcje muzeum etnograficznego, zaś w 1987 doszło do zespolenia w całość i stworzenia Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

 

Na terenie organizowanych jest wiele pikników i wystaw, my zaś skupimy się na ofercie Skansenu który organizuje zajęcia dla dzieci ale i seniorów. Ponieważ ogrom zajęć jest imponujący, my przedstawimy kilka z nich, dla poszczególnej kategorii wiekowej.

Grupy Przedszkolne

  1. Gry i Zabawy dawniej – Dzieci spędzą czas na poznaniu już zapomnianych zabaw, takich jak gra w kolory , ciuciubabka, toczenie koła, i wiele innych. Jak wiadomo zabawa integruje i rozwija wyobraźnie. Czas trwania to około 60 min
  2. Tradycyjne zajęcia wiejskie – uczestnicy zobaczą jak dawniej wyrabiane było masło, będą mogli również kosztować , świeżego masła z wiejskim chlebem. Czas trwania około 45min
  3. Pokaz Pracy Kowala – jak powstaje podkowa, jakich narzędzi używa kowal itp. Czas trwania około 45 min
  4. Wróżby Andrzejkowe – sama nazwa mówi już wiele. To nic innego jak wspólne praktykowanie wróżb, takich jak lanie wosku na wodę czy ustawianie butów.

Klasy I-III

  1. „ Od ziarenka do nitki” – pociechy dowiedzą się jakie zastosowanie ma len jak się go uprawia oraz jakie są obróbki lnu. Odbędzie się również pokaz międlenia , klepania i czesania lnu.
  1. Nauka Kaligrafii – oczywiście mowa tu nie dosłownie o samej nauce, a przeniesieniu się w czasy dziadków. Dzieci przebrane w fartuszki szkolne poznają dawne artykuły szkolne. Tabliczka z rysikiem, pióro czy kałamarz. Na koniec zajęć pobyt zwieńczony jest zdjęciem klasowym oraz świadectwem uczestnictwa w zajęciach.
  1. Malowanie Na Szkle – pod okiem nauczyciela oraz czerpiąc inspiracje z otoczenia, można stworzyć naprawdę ciekawy obrazek, który na koniec zajęć można zabrać do domu.

Klasy IV – VI

  1. Praca Garncarz – w trakcie zobaczycie obróbkę gliny czyli powstawanie naczyń.
  1. Dziecko na wsi na początku XX w – Czyli czym dawniej bawiły się dzieci? Jak spędzały czas? Podczas zajęć dzieci wykonają własną lalkę.
  1. Świat Ludowych Wycinanek - W ramach zajęć  każde dziecko wykonuje wyklejankę związaną z regionem i ozdabia ją według własnego pomysłu
  1. Warsztaty Choinkowe – wykonywanie ozdób, poznawanie wzorów tradycyjnych zabawek choinkowych.

Szkoły Średnie / Dorośli / Seniorzy

  1. Zwyczaje i Obrzędy Rodzinne – dowiecie się jakie dawniej były przesądy związane z chrztem , ślubem i pogrzebem.
  2. Gra terenowa – Uczestnicy otrzymują karty zadań, na podstawie których muszą odnaleźć wszystkie detale architektoniczne przedstawione na arkuszu.

Ponadto wyżej wymienione zajęcia przedstawione w bardziej szczegółowej formie.

Jak już wcześniej wspominaliśmy właściciele oferują wiele form spędzenia czasu, my przedstawiliśmy tylko kilka z nich. Poprzez naukę, warsztaty, gry, pokazy czy klasyczne zwiedzanie. Wybór należy do was.

Zachęcamy do rezerwowania transportu już dziś ! Ze swojej strony gwarantujemy atrakcyjne ceny, a przy systematycznej współpracy ciekawe rabaty 😊 wpadnijcie również na nasz oficjalnegy Funpage  ---> na którym to będziecie państwo informowani o nowych wpisach na naszym blogu oraz instagram nuSA8oqW_400x400.jpggdzie znajdziecie foto relacje z tras / wyjazdów / ozonowania itp.