Folwark Bródno

autokary i busy warszawa

Folwark Bródno to miejsce  w prawobrzeżnej części Warszawy, co dodatkowo sprawia je niezwykłym gdyż w otoczeniu metropolii odnajdziecie spokój i harmonie. Na terenie Folwarku spotkać można zwierzęta głównie udomowione i gospodarskie. Największą część stanowią Kury i Kaczki których gatunków jest cała masa. Z nieco większych zwierząt , poznacie króliki hodowlane. Nie zabraknie także przedstawicieli tych największych ssaków znanych w gospodarstwach czyli Krów, kóz czy owiec.

Dla grup zorganizowanych , uruchamiane są również warsztaty tematyczne w zależności od preferencji opiekunów. Koszt nie jest wysoki a średni czas zajęć to 90minut. O to kilka z nich:

Stajnia, kurnik i obora kto się w tym budynku chowa.

Uczestnicy zdobywają wiedzę na temat zwierząt hodowlanych, mogą zaobserwować które z nich mają łapy które racice a które zaś kopyta. Czym się żywią, jak mieszkają.

Co w trawie bzyczy się kilka słów o owadach błonkoskrzydłych

Dzieci uczą się jak odróżnić pszczołę od osy, dowiadują się jakie znaczenie w ekosystemie mają pszczoły, na czym polega zapylanie kwiatów itp.

Nasi domowi milusińscy czyli o opiece nad rzemiośle

Celem tych zajęć jest ukształtowanie charakteru i wrażliwości wobec zwierząt. Uczą się poszanowania dla tych istot, a także odpowiedzialności jaka wiążę się z opieka nad domowymi zwierzakami.  

                                                                                                                             

 Dary zwierząt gospodarskich czyli kilka słów o jajkach, mleku i wełnie

Już sam tytuł zdradza czego można oczekiwać od tych warsztatów J Najmłodsi dowiedzą się jakie produkty są pochodzenia zwierzęcego. Jak je odróżniać jak są wytwarzane i jaką rolę mają w naszej codziennej diecie. Oczywiście będzie też możliwość spróbowania koziego mleka.

Ptasia stołówka – jak się myję dbać o ptaki zimą

  Uczestnicy poznają budowę ptaków, gatunki zamieszkiwane w Polsce oraz jak i czym dokarmiać je szczególnie zimą.

Oprócz warsztatów teoretycznych nie zabraknie oczywiście zajęć praktycznych. Pod okiem animatorów dzieci uczestniczą w grach i zabawach terenowych, karmią kozy, mogą dotknąć owczej wełny, przytulają króliki czy przejechać się na kucyku. Znajdzie się również czas na wspólne biesiadowanie przy ognisku. Taka forma zajęć może trwać nawet do 4h w zależności od wieku i chęci podopiecznych.

Ciekawostką jest fakt że właściciele organizują również półkolonie na które zapraszają dzieci w wieku 7-14 lat. Szczegółowy cennik znajdziecie państwo na stronie Folwark Bródno.

Ze swojej strony pozostaje nam życzyć udanej wycieczki i zachęcić do rezerwowania transportu już dziś.

Od niedawna ruszył nasz oficjanly Funpage  --->  na którym to będziecie państwo informowani o nowych wpisach na naszym blogu. Zachęcamy do obserwowania nas na Facebooku , a naszych zadowolonych ðŸ˜Š klientów do wystawiania recenzji.