Skansen w Sierpcu to kompleks mieszczący się około 170 km od centrum Warszawy. W skład wchodzi Hotel , Ratusz , oraz muzeum. Powstały w 1975 roku początkowo pełnił funkcje muzeum etnograficznego, zaś w 1987 doszło do zespolenia w całość i stworzenia Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Czytaj więcej

Magiczne Ogrody to kompleks zlokalizowany w okolicach Janowca Lubelskiego. Obiekt znajduje się na świeżym powietrzu , otoczony licznymi drzewami oraz krzewami. Sceneria przypomina magiczną krainę gdzie dzieci będą doznawać wielu sensorycznych doświadczeń, oraz rozwijać wyobraźnię.

Czytaj więcej

Frajdalanida miejsce które w ostatnim czasie zyskało wiele rozgłosu, dzięki masie atrakcji jakie czekają na dzieci. Zagrody Frajdalandia to około 5ha zielonego terenu, które zamieszkuje wiele zwierząt. Króliki, Świnki, Alpaki, Kucyki czy Osiołki. Właściciele dołożyli starań aby pokazać młodemu pokoleniu jak dawniej żyło się na Polskiej Wsi. Nie za mogło zabraknąć sadów i warzywnych ogródków.

Czytaj więcej

Siedlisko leluja to gospodarstwo mieszczące się w urokliwej okolicy. Odrestaurowane i zaaranżowane w klasycznym stylu przywróci wspomnienia z dzieciństwa nie jednemu z nas. Ogromnym atutem jest fakt iż miejsce przez swą lokalizacje jest niezwykle sielskie , a na ogromnej przestrzeni sporo miejsc do wypoczynku i zabawy.

 

Czytaj więcej

Centrum Afrykańskie to miejsce które powstało abyś mógł poznać bliżej kulturę panującą na tym niezwykłym kontynencie. Wyrażaną poprzez sztukę, taniec czy tradycję. Oprócz największego w Polsce zbioru relikwii , zobaczycie również idealnie odzwierciedloną tradycyjną Afrykańską wioskę i mieszkające w niej plemię.

 

Czytaj więcej

Kolejnym godnym polecenia miejscem jest Agroturystyka o wdzięcznej nazwie „Akacjowy Zakątek” Szczególnie polecamy odwiedzić wiosną i jesienią , miejsce znajduję się w bajkowej okolice 40 km od centrum Warszawy w otoczeniu lasów i łąk.

Na powitanie na dzieci czeka ciasto i sok oraz przesympatyczni właściciele .W programie nie zabraknie opowieści o historii wsi, zapoznanie się z mieszkańcami mini zoo oraz poznania codziennego oporządku.

Czytaj więcej