„Wymysły pod lasem” to Gospodarstwo Agroturystyczne zlokalizowane około 50km od centrum Warszawy , w okolicy Pomiechówka czynne cały rok. Obiekt wyróżnia położenie w bliskim sąsiedztwie lasu, zdala od komunikacyjnego zgiełku dlatego dobrą alternatywą na dotarcie będzie skorzystanie z naszych usług przewozowych W zależności od miesiąca w którym się wybieramy , właściciele oferują różną tematykę zajęć . Ze względu na szeroką ofertę chcielibyśmy przedstawić tylko ich część z nich.

 

 

Czytaj więcej

Czy wiecie że pierwsze filmy mają już przeszło 120 lat, a ich autorami są Francuscy bracia Lumière? To właśnie oni wynaleźli kinomatograf czyli aparat do realizacji i ekranowej projekcji ruchomych obrazów. W 1895r wyświetlono na ekranie pierwszy niemy film, a plotka głosi że widzowie siedzący najbliżej ekranu uciekli w popłochu na widok pędzocej w ich stronę lokomotywy. Na film dźwiękowy trzeba było zaczekać przeszło 30 lat, a pionierami w tej dziedzinie zostali Amerykanie.

 

Czytaj więcej

Pieniądze wszyscy je znają , wiedzą do czego służą i jaką mają wartość . Oficjalna definicja pieniądza to prawnie określony środek płatniczy, służący do zapłaty za towar lub usługę. Jedni mają ich więcej drugim zaś go nieustannie brakuje. Lecz czy zastanawialiście się jaka jest jego historia? Kto go wynalazł i jaka jest najstarsza waluta?

Na te i wiele innych pytań szukajcie odpowiedzi w Centrum Pieniądza im Sławomira S.Skrzypka w Warszawie.

 

Czytaj więcej

Nie od dziś wiadomo że dzieci fascynują się zwierzętami. W tym artykule pragniemy przedstawić państwu ciekawą ofertę na wycieczkę jednodniową. Do obejrzenia jest ponad 500 zwierząt egzotycznych pochodzących z około 90 gatunków i 5 kontynentów. Między innymi rzadkie okazy białych lwów czy tygrysów. A to wszystko na 25 hektarach we wsi Borysew oddalonej około 45 km od centrum Łodzi.

 

Czytaj więcej

Dom Wczasowy Kolejarz to kolejny wycieczkowy punkt na naszej mapie . Zlokalizowany jest pośród gór i lasów Beskidu Sądeckiego w uzdrowiskowej części Muszyny , która to słynie z licznych pijalni wód mineralnych i sanatoriów. Sam obiekt jest w stanie zapewnić bazę noclegową dla 375 osób, oraz pełne wyżywienie. Na terenie znajdziemy sale taneczną , boisko, park wodny, miejsca do grilla czy ogniska.

 

Czytaj więcej

Kolejnym ośrodkiem wypoczynkowym który chcielibyśmy zaproponować jest obiekt położony w województwie Świętokrzyskim zaledwie 35 km od centrum Kielc. Gołoborze to ośrodek o szerokim zakresie usług , kilka z nich będziemy chcieli przybliżyć w dalszej części artykułu. Właściciele oferują dużą bazę noclegową z pełnym węzłem sanitarny, jadalnią, salą konferencyjną. Są również udogodnienia w postaci nagłośnienia, sprzętu multimedialnego oraz klimatyzacji.

Czytaj więcej