Przewozy autokarowe w Warszawie

przewozy autokarowe warszawa

Choć przewozy autokarowe najczęściej kojarzone są z wycieczkami zorganizowanymi lub przejazdami autobusami rejsowymi, to jednak oba rozwiązania nie wyczerpują wszystkich możliwości wynajmu autokaru z profesjonalistami za kierownicą.

 

Czym są przewozy autokarowe

Na rynku można znaleźć oferty różnych przewoźników, którzy wynajmują autokary o różnym standardzie. Mogą się specjalizować w realizowaniu przejazdów na wybranych trasach, np. międzynarodowych, czy też oferować przewozy osób, realizowane na specjalne zamówienia, w tym również mniejszymi autobusami lub nawet busami. Każda z ofert jest dostosowana do nieco innych oczekiwań. Dla osób i firm, które chcą skorzystać z wynajmu autokaru, ważny jest standard przewozu, jaki zapewnia dany przewoźnik. Przy trasach krótkich, na których przewóz jest związany z organizowaną uroczystością rodzinną, nie jest istotne, czy autokar posiada toaletę, możliwość oglądania filmów lub czy posiada bezpłatne WiFi. Z kolei przy trasach długich, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, autokary powinny posiadać klimatyzację, czynną toaletę, dobrze jest, gdy posiadają dodatkowe gniazdka, aby pasażerowie mogli doładować baterie w posiadanym sprzęcie elektronicznym, przydaje się również sygnał WiFi. Ze względów bezpieczeństwa przy szacowaniu kosztów wynajmu autokaru na długich trasach należy uwzględnić konieczność wynajęcia dwóch kierowców, którzy będą obsługiwać przejazd na zmianę.

Kiedy skorzystać z przewozów autokarowych

Przewozy autokarowe są usługą, z której coraz częściej korzystają także osoby indywidualne. Konieczność zorganizowania przejazdu dla gości weselnych do oddalonego od miasta domu weselnego, ale równocześnie troska o ich bezpieczeństwo poprzez zamówienie autokaru, który odwiezie gości po imprezie, to najczęstszy powód korzystania z profesjonalnych usług transportowych. Równie często, ze względu na zmianę przepisów, zamawiane są autokary w przypadku pogrzebów, gdy uczestnicy ceremonii powinni być dowiezieni do wskazanego miejsca w okolicy cmentarza. Przewóz autokarowy sprawdza się również w przypadku firm, które organizują imprezy integracyjne dla swoich pracowników. W tym przypadku pracowników należy dowieźć do ośrodka wypoczynkowego, a po imprezie należy ich również przewieźć do miejsca, z którego rozpoczynali swoją integrację.

Wyjazdy wakacyjne i wycieczki

Nadal popularne są wycieczki i wyjazdy autokarowe, które organizują szkoły albo wyspecjalizowane biura podróży. W przypadku szkół i przedszkoli to organizator, czyli nauczyciel, wskazuje cel podróży, ustala również szczegóły dotyczące przejazdów, w tym ustalając czas potrzebny na wypoczynek, przerwy, ale również na zwiedzanie jeśli wycieczka ma charakter objazdowy. Z kolei biura podróży korzystając z przewozów autokarowych przeważnie mają bardzo dokładnie określone oczekiwania. W tym przypadku bardzo ważna jest ciągłość podróży, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku wycieczek objazdowych. Przy organizacji takich wycieczek podróż zwykle odbywa się w ciągu nocy, zaś dzień przeznaczony jest na zwiedzanie lub wypoczynek kierowców.